Oyun Kuralları

 • OYUN KURALLARI


  • Bir oyuncu oyunda bir hata tespit ederse, hemen onu destek ekibimize bildirmelidir. Hatayı hızlı bir şekilde onarabilmemiz için rapor mümkün olduğunca ayrıntılı olmalıdır. Ekibimiz hatayı hızlı bir şekilde düzeltecek ve diğer oyuncuların bundan faydalanıp, faydalanmadığını tespit edecektir. Hata konusunda katkıda bulunan ve ilk kez bildiren oyuncu ödüllendirilecektir. Ödül, destek ekibi tarafından kararlaştırılır.



   Ayrıca, oyundaki hataları bilerek kullanmak yasaktır!
  • Saldırı veya ticaretle yapay hesap açılması "Push" (ya da denemesi) kesinlikle yasaktır.. Binaların , birimlerin , madenlerin başkalarına verilmesi amacına yönelik hesap hareketleri zamanında anlaşılırsa geri alınacaktır. "Push" saldırısıyla savaşın yapılmasından sonra değiştirilen binalar tek taraflı olarak geri hesaplanacaktır. Savaşların kurallara aykırı olup olmadığı konusunda ve cezalarda son söz destek hattına aittir.
  • Başka oyunculara hammadde transferi için açılmış hesaplar yasaktır.
  • Olası Bugları (hataları) bilerek ve isteyerek kendi yararına kullananlar otomatik olarak oyunu oynama haklarını kaybederler ve hesapları hemen silinir. Bir oyuncuyu ittifak kasasini kendine vermeye zorlamak gibi oyunu oynatmamaya yönelik hareketler yasaktir.
  • Başka hesaplara giriş yapmak yasaktır. Hesapların ceza almasıyla sonuçlanabilir. Genel olarak, hesap giriş bilgilerini paylaşmak yasaktır.
  • Giris bilgilerini baskasina vermek yasaktir
  • Diğer oyuncuları gereksiz yere rahatsız etmek yasaktır. Bu kural şunları içerir;
   1. Bir veya birden fazla oyuncuyu özel mesajla spamlamak
   2. 12 saat içerisinda 6'dan fazla saldırı veya casusluk yapmak ve bunları geri çekmek
   3. 12 saat içerisinde 6'dan fazla casus gönderimine ceza uygulanır.



    Yapılan bir casuslukta eğer karşı tarafın %100 bilgilerine ulaşılamamış veya casusluk kaybedilmişse, oyuncu tekrar casuslama yapabilir. Kaybedilen veya tam başarıya ulaşmayan casusluklar bu kurala dahil değildir. Fakat yapılacak olan bir sonraki casuslamada oyuncu casus miktarını önemli ölçüde arttırarak casus göndermelidir.



    Bununla birlikte bir oyuncu eğer bir kategoride %100 başarıya ulaşmışsa, karşı tarafın casuslarını yenmesi için ne kadar casus gerektiğini bildiği varsayılır. Dolayısıyla, oyuncu casusluğa devam ettiğinde daha az sayıda casus kullanarak casusluğa devam etmek için başarı oranını düşürme yolunu kullanmamalıdır.



    Bu kurala ittifaklar da dahildir. Örneğin, ittifak içerisinde bir oyuncu başka bir oyuncuyu casuslamış ise 12 saat içerisinde aynı ittifaktan başka bir oyuncu aynı oyuncuyu casuslamaktan kaçınmalıdır. Bu kural ittifak üyelerinin ittifak içerisindeki casuslukları daima takip etmesi gerektiği anlamına gelir! Aksi taktirde ceza alınabilir. Taciz olduğuna karar vermek ve cezalar Destek hattının taktirine bağlıdır.
   4. Bir oyuncunun alınabilirliği %0'a ulaştıktan sonra gelen saldırılar uygun görülmemektedir. Eğer destek hattına bildirilirse cezai yaptırım uygulanabilir. Burada bir çok etmen olduğundan dolayı son karar Destek hattına aittir. Destek hattı ceza verilecek bir durum olarak görmesi durumunda ceza verilebilir.
  • Kişi başına ve her cephede sadece bir hesap kullanılabilir. (Her cephede bir hesap bulunabilir) Birden fazla hesaplar kapatılır.
  • Trust kaydı: Eğer aynı ağdan birden fazla kişi oyuna giriş yapıyorsa bu önceden destek hattına bildirilmedir. Aksi halde multi hesap olarak değerlendirilir.
  • Pornografik, küfürlü veya kanunları ihlal eden paylaşımlar kesinlikle yasaktır. Bu; özel mesajlar, chat kanalı, ülke adı, kullanıcı adı, profil resimi bölümleri ve bu isimleri yaymak için kullanılan diğer tüm yollar için geçerlidir! Kesinlikle yasaktır ve ceza uygulanır.
  • Script kullanımı, tarayıcının kendini otomatik yenilemesi ve oyunun otomatikleştirilmesi gibi fonksiyonlar, yasaktır!
  • Koruma saldırıları yasaktır! Bu saldırılardan kasıt bir oyuncuyu korumak için maksimum saldırı sayısını kullanıp başka oyuncuların ona saldırmasına engel olmaya çalışmaktır.
  • İttifaktan çıkana/kalana yönelik saldırı ittifağın silinmesi/çıkışlar, çıkıştan 48 saat içinde yasaktır ve yapay saldırı ile cezalandırılır. İttifaktan çıktıktan sonra tatile alınmış bir hesap için bu kural tatil bitiminden sonra başlar.
  • Premium hizmetler sadece ve sadece satın alınan kişi tarafından kullanılabilirler. Özellikle başkasına para verip elmasları onların hammadeye çevirmesini sağlamak ve geri transfer etmek / ettirmek yasaktır.
  • Hesaplar bireyseldir ve başka herhangi bir biçimde satılamaz veya aktarılamaz. Bu aynı zamanda bir hesap hediyelerini de içerir. Buna ek olarak, yardımları için diğer oyunculara gerçek para ödemek yasaktır ve bu tür bir olayı bulur veya "şüphelenirsek" hesaplar derhal cezalandırılır.
  • Lütfen UNUTMAYIN! Şikayetler en kısa sürede gönderilmelidir. Kuralsızlıktan 7 gün sonra bize bildirilen şikayetler genellikle işleme konmaz. Şikayetler, kullanıcı gizliliğinden ötürü 3. kişilere herhangi bir bilgi verilmesinin mümkün olmadığından ve bu nedenle şikayeti işleme koyamadığımız için ilgili oyuncunun MUTLAKA kendisi tarafından yapılmalıdır. Cezalar sadece örnek değerler teşkil eder ve adminlerin değerlendirmesine bırakılmıştır!

  Lütfen konulara o konuyla alakalı olarak yorumlar yazınız. ?(

  Yukarıda yazılı olan konuyla ilgisi olmayan farklı yorumlara bu konu altında cevap verilmeyecektir.:rolleyes:

 • ESOTİ Arkadaş olalım mı...

  Canımmmm...

  Miyavwv,


  Oyunları sileceğim bu sebeple kıyametin bitmesini bekliyorum, artık hep yeni forum da faal olup sevgilime fare yakalamak istiyorum. :)

  Beni bi SÜPER MOD yapmadın ya alacağın olsun senin esoticim cepheler ölmüş gibi hiç zevkli değil .