Rozszerzenie Fabryk Broni

• Witam,

Ostatnio natknąłem się na graczy, którzy mieli problem z liczeniem poziomów rozszerzeń w fabryce broni - dlaczego możemy je rozbudować do 45 lvl, a nie 65 jakie nam oferują dodatkowe poziomy Centrum Dowodzenia. Pomyślałem, że wyjaśnię to w tym wątku, aby w przyszłości każdy mógł sobie wejść w temacik i sprawdzić dlaczego tak, a nie inaczej. A, więc zaczynamy!

Przypomnę, po rozbudowaniu którego poziomu Centrum Dowodzenia możemy liczyć na zwiększenie ilości poziomów fabryk broni:

Poziom 17 ---> Fabryka broni może być rozszerzona o 5 poziomów,

Poziom 20 ---> Fabryka broni może być rozszerzona o 15 poziomów,

Poziom 25 ---> Fabryka broni może być rozszerzona o 20 poziomów.

Pamiętajmy, że na start gry mamy możliwość rozbudowania fabryk broni do 25 lvl.

Gdy wybudujemy 17 poziomu Centrum Dowodzenia, nasza fabryka rozszerza się o 5 poziomów (razem mamy ich 30),

Po wybudowaniu 20 poziomu Centrum Dowodzenia, nasza fabryka rozszerza się o kolejne 15 poziomów (suma wynosi wtedy 45),

Po wybudowaniu 25 poziomu Centrum Dowodzenia, nasza fabryka rozszerza się o kolejne 20 poziomów.  

Moment, to znaczy, że mogę je rozbudować do 65 lvl, bo: 25 + 5 + 15 + 20 = 65? NIEEEEEEEE:!::!::!:

Błąd polega tym, że nie dodajemy wszystkich poprzednich poziomów rozszerzeń fabryk broni, a je ''aktualizujemy''. Tzn, jeśli gracz X ma powiedzmy 25 lvl Centrum Dowodzenia i ten poziom CD rozszerza nasze fabryki ---> posłużymy się prostym działaniem matematycznym:

25 + 20 = 45 

gdzie:

25 - oznacza maksymalny poziom fabryk, które możemy rozbudować rozpoczynając grę (gracz nie uzyskał 17 lvl Centrum Dowodzenia),

20 - oznacza dodatkowe poziomy fabryki, które są dodane do podstawowej ilości po osiągnięciu 25 lvl Centrum Dowodzenia.

By stasiu2330