Supporto_IT Professional

• Member since May 18th 2018
  • Last Activity:
Profile Hits
4,120
  • is posibble have czech admin for future??? because your support is piece of shit ( I am sorry for this, but it is true!! )
  • as always..support for nothing!!!
  • Hope you are here..where is problem with fight?? can not send units...
  • Hi supporto..who created this event???? very very bad event.
  • Zdravím podporu hry,dne 15,4,2019 byla konverze ropy kam jsem vložil ropu za 2000 diamantu.Až do 18,4,2019 bylo vše v pořádku a na hodnotě peněz za diamant se to postupně vyšplhalo na 1,190 udcl .Dne 18,4,2019 byl další event a hodnota byla vynásobena x7 na hodnotu 8,320 udcl . Při dalším přepočtu se červená čára dostala zásahem nastavení eventu k modré čáře a vymazala mé zaplacené zhodnocení účtu od - Average value - 12,313 , až po Curent value - 29,727 .Po dotazu co to má znamenat mi operátor odepsal , že při eventu bývá snížení účtu,které se po eventu vrátí zpět .A dnes jsem s překvapením zjistil že má hodnota účtu zůstala stejná jako po zásahu nastavení eventu ale snížená o - x7 - na hodnotu 1,190 udcl .Ptám se vrátíte mi investované diamanty,nebo mi zvednete hodnotu účtu na úroveň co by bez vašeho zásahu dorostla ??? jsem přesvědčen že to je chyba systému a že mám nárok na odškodnění.Waltr
  • Zdravím podporu hry,dne 15,4,2019 byla konverze ropy kam jsem vložil ropu za 2000 diamantu.Až do 18,4,2019 bylo vše v pořádku a na hodnotě peněz za diamant se to postupně vyšplhalo na 1,190 udcl .Dne 18,4,2019 byl další event a hodnota byla vynásobena x7 na hodnotu 8,320 udcl . Při dalším přepočtu se červená čára dostala zásahem nastavení eventu k modré čáře a vymazala mé zaplacené zhodnocení účtu od - average value - 12,313 , až po curent value - 29,727 .Po dotazu co to má znamenat mi operátor odepsal , že při eventu bývá snížení účtu,které se po eventu vrátí zpět .A dnes jsem s překvapením zjistil že má hodnota účtu zůstala stejná jako po zásahu nastavení eventu ale snížená o - x7 - na hodnotu 1,190 udcl .Ptám se vrátíte mi investované diamanty,nebo mi zvednete hodnotu účtu na úroveň co by bez vašeho zásahu dorostla ??? jsem přesvědčen že to je chyba systému a že mám nárok na odškodnění.Waltr
  • Last preparations
    Just a few more days until our guests arrive.
    I wouldn't say that I'm nervous, but I must admit that I haven't slept in three days, mainly living on coffee and black tea.
    Did you know that Professor Feil's mother, Alberta, is just as influential as her husband? Professor Feil told me yesterday that young students were forced to leave the university - only because their parents didn't give her proper advice in the shops where she went shopping! This really is outrageous...

Maybe we should polish up our knowledge of the base. Just to be sure.
    Well then, just a few impromptu assignments, General. I expect clear, accurate answers!

(1) How many battle points do you get at least for a won battle?

(2) How many minutes are between battles at least?

(3) How many times is a player allowed to be spied out within 12h and with an accuracy of 100%?

(4) How many points does an alliance receive in a war for the won category "Munition"?

(5) How is the medal called that is received by an alliance when 150 members logged in within the last 7 days?
  • Game is not working for me i can't open the site of the game is that only me or anyone else?
  • 10x $ Diamond on new event 28-03 Battle UK not working!!!!!
    • Thanks for reporting, I fixed it.
    • 10x on dollars...wow...dream on czech server :)
    • maybe czech server is waste for you
    • no, 10 x $ is on a BK server, and in czech there is not a BK
    • Last preparations mision answers who knows?
  • and convert doesnt work why?
    • please send a ticket
    • Dear Commander,

here are the events of this weekend*:

Event you voted for: Oil conversion from sunday noon

here you have TICKET!
  • Why in ally war is no refund for used gold and money??? can you think about it for future???
    • this is a feature of the event, please check in our forum
    • Do not need wrotte me this....I know what is feature of the event...my ask was for do the ali war more actractive for future
  • HI!!!! can you do UPDATE to not slower GAME!!! SNAIL is FASTER!!!! thanks
    • Good morning, we sent a system message about it, please check your ingame messages.
  • ahoj mam problem s prihlasenim pres fb na svuj ucet do desert operaratins cz ,od vcera od 15h zhruba se nemuzu prihlasit, jmeno na svete alphy Radek poslete mi info nejake na mail dosly18@seznam.cz predevcirem jsem psal i na podporu ale zatim bez odpovedi hraju velmi dlouho uz a tohle se mi jeste nestalo, prihlaseni mi to ukazuje : Aplikace není nastavena: Tato aplikace je stále v režimu vývoje a nemáte k ní přístup. Zaregistrujte se jako testovací uživatel nebo požádejte správce o oprávnění.
    • Good morning,
      our staff is working on it, thanks for reporting.
  • Zdravím podporu,ohledně soutěže si myslím,že nejlepší na útok i obranu jsou jednotky námořnictva.Jen jeden nedostatek mají a to je rychlost oproti letectvu,nemají ten moment překvapení při útoku.Na obranu jsou bez debat nejlepší.Waltr
    • If it is for the contest you need to create a real guide line, send it via message and write the Country
    • what does it mean to create real quide line....on message wrote contact your supporto
    • you need to create a guide line for new players, like a tutorial or a wiki.
    • it is a real ad for searching new IT??? :-)))))
    • no it is not
  • How has won the diamonds on Rood Dgeraad?
    • If you have questions about the event please send a ticket
  • another problem in game??? cant finished atack???
  • did you thinkink to make easy numbers??? I mean nul....make it easy...still cpount nul..39, 42 etc...make it easier please
  • mám dotaz je uplatněna sleva na obranu 75% ??? nějak mi to nevychází,Waltr
    • supporto..is defence cost -75% it doesnt set.
  • great event :))))))))) finally :))))))
  • hi..can you send event message please? or we have to find it alone? thanks
  • hoe komt het dat we niet kunnen inloggen
  • what is problem with game?
  • thank you :)
  • or who I have to suck to answer me???
  • where I get the suck ticket for you to start check my problems????
  • sleep well??? big suporto???
  • money money money..must be funny..in the reach mans world!!!!
  • why you deleted my post here?
  • Hi suporto...hope to get compensation for not working services-sms.
    • you need to send a ticket for it.
    • ofcourse i send ticket....as always..no answer
    • I am sorry but it is not true, we answered all the tickets and noone is not answered.
    • now start the song about check spam in email...I always check the spam..and I am not only one player who you do not answer...but ban for 14 days...so quick as always...so what kind of support is here??? suport for all??, or support for first players you like???..thats the question..right?
    • next ban confirm it :-)))))))))
  • Hi Supporto_IT :-)))))))))))